Dlaczego warto pić zieloną herbatę. Właściwości prozdrowotne

Dlaczego warto pić zieloną herbatę. Właściwości prozdrowotne

Zielona herbata jest znana na świecie już od czasów V tysiąclecia przed naszą erą.
Archeologowie odkryli liczne starożytne źródła zawierające traktaty i opisy właściwości zdrowotnych spożywania tego napoju. W Chinach zielona herbata jest otoczona niemalże magiczny kultem a techniki jej spożywania są unikalnym punktem chińskiej tradycji.
Co takiego ma w sobie zielona herbata, że na przestrzeni wieków stała się obok zwykłej herbaty najchętniej spożywanym napojem na świecie, a jej właściwości lecznicze stosowane są do dzisiaj.
Na początek warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jej smak. Zielona herbata ma wysublimowany delikatny aromat z lekką nutką goryczki. Ciekawostką jest fakt, że możemy ją parzyć aż trzy razy.
Ważne jest to ile czasu mamy parzyć zieloną herbatę. W zależności od czasu parzenia może mieć ona rożne działanie.
Wracają do jej właściwości leczniczych warto podkreślić ze herbata ta zawiera wiele mikro i makroelementów w tym sód, wapń, potas oraz cynk. Jest polecana szczególnie dla osób walczących z nadwagą, gdyż pobudza nasz metabolizm do działania i ma zbawienny wpływ na układ trawienny. Wpływa korzystnie na pracę serca, jednocześnie obniżając poziom tak zwanego złego cholesterolu.
Dzięki zawartości przeciwutleniaczy stosowana jest często jako napój przeciwnowotworowy.
W skład zielonej suszonej herbaty, która nie jest poddana fermentacji wchodzi również substancja chemiczna zwana teiną.
Wpływa ona uspokajająco na nasz organizm, dzięki czemu łatwo możemy się odprężyć.
Liczni naukowcy potwierdzają, że zielona herbata wykazuje działanie hamowania chorób neurodegeneracyjnych i demencji.
Nie bez powodu przez lata zielona herbata zyskała miano napoju młodości.
Jeżeli wprowadzimy zieloną herbatę do swoich codziennych nawyków żywieniowych, na pewno nasza dieta zyska na pozytywnym działania, a nasz organizm stopniowo będzie osiągał stan dobrego samopoczucia i harmonii.